Medikai – per netolimą praeitį į tobulesnę ateitį

Autorius: • 2007 Dec 16 • Kategorijos: Bendros temos, Naujienos, Straipsniai

“Du žmonės priėjo skylę danguje. Pirmasis paprašė antrojo jį pakylėti… Tačiau, antrasis, žvilgtelėjęs per kiaurymės kraštą, pamiršo viską – danguje buvo taip gražu, taip gražu. Pamiršo savo palydovą, kuriam žadėjo padėsiąs įlipti, ir paprasčiausiai nubėgo į visą dangaus puošnumą.” – Iš Iguliko Inuito eilėraščio proza

Štai taip mielieji medikai, išgelbėję gyvybes, pagydę kenčiančius, ištyrę gamtos paslaptis… Metas mums atsinaujinti savo Lietuvių Medikų Sąjungoje.

Praūžė Lietuvių Medikų Asociacijos metinis pobūvis. Susirinkę medicinos mokslo, sveikatos apsaugos administracijos atstovai, vaistininkai, odontologai, technologai, medicinos seserys, gydytojai, medicinos veteranai šiltai bendravo, susipažino, užmezgė ryšius. Stalas lūžo nuo lietuviškų valgių, Mindaugo Matkaus saksofono muzika glostė klausą, ekrane mirgėjo Lietuvos vaizdai… Maloniai nuteikė Dr. Vestos Valuckaitės iki smulkmenų apgalvotas vakaro dekoras su arbatinių rožių žiedlapiuose nubarstytais šiltoje žvakių šviesoje paskendusiais metriniais šakočiais ir raibuliuojančiu šokolado fontanu, su Dr. Jolitos Šatkus ir Elonos Ščiupokienės iki trijų valandų ryto ruoštais “Ačiū, kad atvykote” lietuviškais baravykais. Kaip liaudis sako, “alų midų gėriau, per barzdą varvėjo – burnoj neturėjau”…

Mūsų Sąjungos Prezidentas Profesorius Arvydas Vanagūnas šiltai visus pasveikino, Dr. Jonas Prunskis paskelbė apie LAMA žiemos slidinėjimą, ir įteikė mikrofoną Lietuvos Generaliniam Konsului Arvydui Daunoravičiui. Vakaras tęsėsi… Pritilus saksofonui, Artūro Bareišos ilgai įkalbinėti neteko: ekspromtu susikūrė akordeono ir saksofono duetas, čia pat atsirado ir Beno Valinskio instrumentas – paryčiais tautinės dainos ir šokiai išjudino net į barą užklydusius amerikiečius, kurie prisijungė prie lietuviško suktinio… Gerbiamas Lietuvos Generalinis konsulas Čikagoje Arvydas Daunoravičius nusprendė, kad lietuviai medikai akordeonus vežiojasi bagažinėje vietoje atsarginio rato… Tokių momentų už pinigus nenupirksi.

Trio Ekspromtas

Dėkojame medikei Mildai Plioplys, Dr. Virginijai Mankus ir Dr. Izabelei Matukaitytei registravusioms atvykusius, dėkojame Stanley Balzekas už paramą ir pobūvio “finansų ministrui” Dr. Pauliui Slavėnui. Dėkojame Jums, medikai, kad susirinkote.

Įstrigo Tomo Mackevičiaus, algs-lama.org internetinės svetainės administratoriaus žodžiai: “Lietuvių Medikų Sąjunga – tai Jūs, medikai”. Taigi, gerbiamieji, kaip Jūs, medikai, parengsite Medikų Sąjungą moderniam bendradarbiavimui. Kad jūsų kontaktiniai duomenys nepasentų, prašome užsiregistruoti “Lithuanian-American Medical Association” grupėje LinkedIn profesinio bendravimo sistemoje, kur patys galite periodiškai atnaujinti savo kontaktinius duomenis, biografijos detales ir susirasti lietuvius kolegas jus dominančiose šalies vietovėse:

1. Interneto grandis prisijungimui prie “World Lithuanian Medical Association” grupės LinkedIn profesinio bendravimo sistemoje www.linkedin.com/e/gis/31415/0495557652F5.

2. Registruojantis prašome taip pat parašyti e-adresu algs [at] algs-lama.org kas jus rekomendavo į Lietuvių Medikų Sąjungą. Tai padės “WLMA group” administratoriui patvirtinti Jūsų įsijungimą į grupę. Šiuo adresu rašykite ir jei turite klausimų.

3. Prašome pranešti savo pažįstamiems medikams, rekomenduodami juos įsijungti į “World Lithuanian Medical Association” grupės LinkedIn profesinio bendravimo sistemą; juos kviesdami e-laišku nepamirškite e-laišką cc algs [at] algs-lama.org.

Bendradarbiavimas LinkedIn grupėje (1) leis WLMA administracijai teisingu adresu pasiųsti Jums žinias (juk savo adresus atnaujinsite Jūs patys – o kas geriau žino kaip Jus pasiekti?!); (2) Leis Jums surasti kolegas; (3) Galbūt padės Jums referuoti ligonius pas lietuvius specialistus – galbūt taip sudarysime glaudų lietuvių medikų tinklą kasdieninei praktikai?

Prašome mums parašyti jei turite daugiau minčių ir idėjų.

Mieli kolegos, sėkmės darbuose, malonaus elektroninio ir asmeninio bendradarbiavimo. Iki pasimatymo 2008-ųjų metų rugsėjo 27 dieną (šeštadienį) Medikų pobūvyje. Kaip lietuviai, ne kaip eileraščio inuitai – patys paskleiskite žinią apie Medikų Sąjungos veiklą kolegoms. Susijunkime, Medikai!


Visi straipsniai, kuriuos parašė

Išsakykite savo nuomonę