Rezidentūra JAV: praktika ir rekomendacijų gavimas

Autorius: • 2009 Jul 10 • Kategorijos: Rekomenduojami straipsniai, Straipsniai, Studijos ir darbas svetur

JAV Vėliava

Klausimas:

esu gydytoja rezidentė iš Lietuvos. Prieš metus baigiau medicinos studijas Kauno Medicinos Universitete. Šiais metais įvykdžiau internatūros programą Lietuvoje ir gavau medicinos gydytojo licenciją. Dvi vasaras dirbau Amerikoje pagal programą “Work and Travel in USA”, taip pat savanoriavau Cape May Regional Hospital (NJ).

Įvertinus suteikiamas galimybes, nusprendžiau mokslus tęsti Amerikoje. Šiais metais sėkmingai išlaikiau USMLE Step 1 egzaminą, Step 2 CK planuoju laikyti rudenį.

Esu girdėjus, kad prieš rezidentūrą rekomenduojama metus padirbėti medicinos srityje Amerikoje (research assistant, clerkship pozicijose). Norėjau Jūsų pasiteirauti, gal galėtumėte patarti, kur galima būtų kreiptis dėl tokio darbo, į kokias ligonines, gal kartais žinote gydytojų, kuriems reikalingi pagalbininkai. Labiausiai domina internal medicine sritis, tačiau bet kuri kita sritis būtų naudinga praktikoje.

Atsakymas. Praktikų tipai:

Jūs galite gauti dviejų tipų praktiką JAV: Externships, kai jums suteikiama galimybė dirbti “tikrą” mediko darbą ir realiai prisiliesti prie pacientų, ir Observership, kai jums leidžiama tik stebėti ligoninės personalo darbą ir atlikti kitus mažiau svarbius darbelius. Prie pastarojo tipo tikriausiai galima priskirti ir mokslinio asistento poziciją.

Yra trys keliai:

1. Sąlygos: turite pinigų ir legalų statusą (nereikia vizos). Jei jūs patekote į šį laimingųjų ratą, jūs bent jau turite galimybę rinktis. Jūs galite gauti Externships praktiką ligoninėje, už kurią reikia mokėti. Pavyzdys: Jackson Park Hospital & Medical Center Čikagoje, kur turėdamas legalų statusą šalyje, už $250 per savaitę jūs galėsite pasijausti tikru gydytoju. Studentai ten praktikuojasi bent keturias savaites.

2. Sąlygos: neturite finansinio palaikymo ir / ar legalaus statuso (reikia vizos). Jūsų situacijoje yra tikrai svarbu turėti darbo patirties, gerą rekomendaciją ir gal net patekti į mokslinių tyrimų publikacijos bendraautorių sąrašą. Esant kitos šalies mediku ir norint gauti rezidentūrą, tai yra ne tik svarbu, bet tikriausiai net ir būtina. Konkurencija patekti į rezidentūrą yra labai didelė – daug medicinos studentų iš Indijos, Pakistano ir kitų Azijos šalių bando pasiekti tą patį tikslą, turėdami gana neblogus USMLE Step 1 ir Step 2 egzaminų rezultatus, ir kuriems “trūksta” tik patirties ir rekomendacinių laiškų. Nemažai jų savo šalyse jau yra išdirbę dešimt ir daugiau metų savo srities gydytojais ir daugelis savo gimtosiose šalyse turi šeimas ir gimines, kurie juos palaiko finansiškai. Turėdami tokias sąlygas, jie dažnai sutinka dirbti asistentais be jokio atlygio, turėdami vienintelį tikslą – gauti gerą rekomendaciją ir jei pasiseks, tapti tyrimų bendraautoriais.

Viena sritis, kur Azijos šalių kandidatai yra silpnoki – tai anglų kalbos žinios ir profesinio bendravimo įgužiai, todėl dauguma lietuvių medikų, atėjusių su Europos darbo etika ir etiketu, bei neblogai valdydami anglų kalbą, gali tikėtis “laimėti” būtent šių savybių dėka.

Kaip bebūtų, bendra situacija sukuria didelę nemokamos ir gerai kvalifikuotos darbo jėgos pasiūlą, todėl dažnai skyrių vadovai priima jaunus medikus dirbti savanoriais ir yra gana reiklūs tiek darbo valandų atžvilgiu, tiek darbo kokybės. Jie žino, kad jie turi tai, ko jums taip reikia, ir nesidrovi tuo pasinaudoti.

Vienas mano kolega, kuris dabar kaip tik atlieka panašią praktiką mūsų ligoninėje, patarė, kad jei jūs tikrai planuojate atlikinėti praktiką JAV, jums reikia išsiųsti paraiškas kiek galima anksčiau, nes dažniausiai ligoninės turi ilgus studentų sąrašus (dėl tos pačios pertekliaus priežasties) ir visai gali būti, kad jums pasiūlys praktikos vietą po vienerių ar pusantrų metų.

Jo atveju, jis išsiuntinėjo paraiškas paštu ar pildė internete į jį dominančias ligonines 2007-08. Kai kurios ligoninės jo paraiškas patvirtino 2007-12 ir pasiūlė jam pradėti praktiką nuo 2008-09, tai kaip matote laukimo laikas gana ilgas, todėl negaiškite laiko veltui ir pradėkite tvarkyti reikalus jau dabar 🙂

Taip pat jis minėjo, jog pravartu tiesiog paskambinti į kai kurias ligonines dėl papildomos informacijos. Su Skype tai ne taip jau brangu.

3. Sąlygos: turite gerų pažinčių. Niekam nėra paslaptis, kad tiek Lietuvoje – giminių krašte, tiek ir JAV, daug dalykų yra pasiekiama per gerus pažįstamus ir draugus. Jei jūs pažįstate gydytoją, dirbantį tam tikroje ligoninėje, yra galimybė, kad jis žinos, kad vienas ar kitas departamentas ieško pagalbinių darbuotojų. Šiuo atveju galima ne tik įgyti patirties, bet tuo pačiu ir užsidirbti pragyvenimui.

Viena iš galimybių užmegzti profesines pažintis – naudotis profesinių kontaktų ir bendravimo sistemas, kaip LinkedIn.com, Xing.com. Daugiau informacijos apie Pasaulio Lietuvių Medikų Asociacijos LinkedIn grupę.

Kur ieškoti?

Daugiau resursų rasite interneto paieškos sistemose, naudodami paieškos terminus USCE, United States Clinical Experience, Externship ir Observership.

Be abejo, lauksim pasiūlymų ir iš skaitytojų!


Visi straipsniai, kuriuos parašė

Išsakykite savo nuomonę